نکات کلی

همانطور که می دانید برای تولید یک محصول چاپی (از یک کارت ویزیت گرفته تا انواع جعبه و غیره)، به یک فایل گرافیکی نیاز است که چاپ بر اساس آن، انجام میشود.مطلع باشید، اگر در زمان طراحی نکات حائز اهمیتی که در این بخش به آنها اشاره می شود را رعایت نکنید، بعد از دریافت محصول، حتماً با یک کار کم کیفیت مواجه خواهید شد، که طبعاً خسارت احتمالی نیز بر عهده سفارش دهنده خواهد بود. ، همچنین بهتر است بدانید به دلیل اینکه در طول شبانه روز تعداد بسیار زیادی از فایل های طراحی از سوی مشتریان و کاربران مختلف از سرتاسر کشور به مجتمع چاپ مهراد ارسال می شود، امکان بازبینی و کنترل این فایل ها وجود ندارد، و همان فایل مستقیماً در فرایند چاپ قرار گرفته و پس از چاپ و تولید به مشتری تحویل می شود.پس اکیداً توصیه می کنیم پیش از اجرای طرح، تمامی نکاتی که در بخش راهنمای طراحی ارائه شده را به دقت مطالعه نموده و در زمان طراحی رعایت کنید تا حاصل کار یک محصول زیبا و با کیفیت باشد.

الف) ضوابط و مقررات قانونی:

  • طبق آیین نامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رعایت موارد ذیل در طراحی الزامی می باشد:
  • 1. سفارشاتی که مطابق مصوبات ممنوعیت چاپی دارند.
  • 2. چاپ اقلام چاپی با متن تمام لاتین به نحوی که بیننده یا مصرف کننده را در هنگام استفاده، به سمت کالا یا خدمات خارجی منحرف نماید، ممنوع می باشد. به عنوان مثال چاپ جعبه یا لیبل برای یک نوع کالا به نحوی که به غلط به مخاطب، خارجی بودن یک کالای تولید داخل القاء گردد، انجام نمی شود.
  • 3. چاپ برگ قرارداد، دسته چک، ضمانت نامه، قبض رسید خیریه، برگ سهام یا هر نوع اوراق تجارتی رسمی دیگر، منوط به احراز هویت قانونی صاحب سفارش خواهد بود.
ادامه ی مطلب

ب) نکات فنی عمومی:

  • 1. در نظر داشته باشید رنگ ها در مانیتور LCD و LED بسیار روشن تر از دامنه رنگی مرکب چاپ افست، نمایش داده می شود و با کار چاپی نهایی متفاوت خواهد شد. با این حال توصیه می شود پیش از طراحی  و با استفاده از نرم افزار های ویژه نسبت به کالیبره کردن مانیتور خود اقدام نمایید.همچنین به دلیل تفاوت سیستم خروجی رنگ در پرینترهای جوهر افشان و یا دستگاه های چاپ دیجیتال با ماشین چاپ افست، هیچگاه نمونه چاپ افست نهایی با نمونه پرینت یکسان نخواهد بود
  • 2. فایل ارسالی شما باید به صورت یک فایل JPG با کیفیت حداقل 8Bit، مُد رنگی CMYK و رزولوشن 300 پیکسل بر اینچ باشد. چنانچه از ترکیب 16Bit استفاده شود، نتیجه چاپی با خطای رنگی 60% و یا بیشتر مواجه خواهد شد.
ادامه ی مطلب

ج) نکات تخصصی:

برای طراحی محصولات مختلف نکات تخصصی و مهم دیگری نیز ارائه شده که شما می بایست بسته به موضوع و نوع محصول مدّ نظر خود، از قسمت بالایی این صفحه و با کلیک بر روی لینک هایی که در مستطیل آبی رنگ نمایش داده شده، آنها را نیز مطالعه نموده و در طراحی رعایت کنید.

در صورتيکه به هر گونه خطا برخورد کرديد ، مراتب را از طريق تماس تلفني به اطلاع ما برسانيد. 

031-34151 ، داخلی 4
ادامه ی مطلب

راهنمای طراحی محصولات

کارت ویزیت:

جزییات بیشتر

کاتالوگ تک برگی:

جزییات بیشتر

سربرگ و تراکت (چهاررنگ):

جزییات بیشتر

سربرگ و تراکت (تک رنگ):

جزییات بیشتر

پاکت (چهاررنگ):

جزییات بیشتر

پاکت (تک رنگ):

جزییات بیشتر

محصولات قالب دار:

جزییات بیشتر

ساک دستی:

جزییات بیشتر

پوستر تحریر (یکرو):

جزییات بیشتر

پوستر گلاسه (یکرو):

جزییات بیشتر

پوستر کرافت و کارتی (یکرو):

جزییات بیشتر

بروشور و کاتالوگ تحریر (دورو):

جزییات بیشتر

بروشور و کاتالوگ گلاسه (دورو):

جزییات بیشتر

بروشور و کاتالوگ کرافت و کارتی (دورو):

جزییات بیشتر

برچسب اختصاصی:

جزییات بیشتر

فرم جعبه (ایندربرد و پشت طوسی):

جزییات بیشتر

ست اداری:

جزییات بیشتر
شماره تماس با مجموعه چاپ مهراد :
031 - 34151 (30 خط ویژه)