طراحی پاکت

 

نکات طراحی پاکت:

1. در محل های برش و خط تا، حفظ 1 سانتیمتر فضای خالی برای نوشته ها و طراحی ضروری است (حاشیه امن که با رنگ آبی مشخص شده است).

2. پس از اتمام طراحی و قبل از تهیه خروجی مناسب،کلیه خطوط محدوده برش و خط تا را حذف نمایید،در غیر این صورت این خطوط به همراه طرح چاپ خواهد شد که مسئولیت آن به عهده مشتری می باشد.

3. به هیچ عنوان برای طراحی پشت پاکت (درب + زیر درب)، (سمت راست + سمت چپ) از خطوط یا طرح هایی که در محل وصل کردن بایستی دقیق روی هم بنشینند استفاده نکنید.

4. از رنگ های تمپلات و رنگ های حساس در طراحی پاکت استفاده نکنید.

6. در طراحی فایل دقت شود که جهت نوشته ها و یا تصاویر و... مطابق با مونتاژ باشد.(جهت نوشته های درب و زیر درب پاکت با قسمت روی پاکت متفاوت می باشد.)


● اگر پاکت شما از نوع صحافی کیفی(ملخی) باشد، کافیست برای هر قسمت از پاکت طرح جداگانه ای طراحی کرده و سپس طبق «نقشه مونتاژ» آن ها را کنار هم مونتاژ کنید. دقت کنید که طرح «درب پاکت»، و «زیر درب پاکت» باید نسبت «روی پاکت» به صورت وارونه مونتاژ شود.

پاکت نامه کیفی (ملخی)

پاکت نامه کیسه ای (وسط چسب)

پاکت A5 کیفی (ملخی)

پاکت A5 کیسه ای (وسط چسب)

پاکت A4 کیفی (ملخی)

پاکت A4 کیسه ای (وسط چسب)

پاکت A3 کیفی (ملخی)

پاکت A3 کیسه ای (وسط چسب)

پاکت CD (ملخی)

پاکت کارت پستال

پاکت کارت هدیه / عکاسی

● اگر پاکت شما از نوع صحافی کیسه ای (وسط چسب) باشد، اولاً توصیه می کنیم از این کار منصرف شوید. اما اگر بر این کار اصرار دارید، نظر شما را به نکات زیر جلب می کنیم:

- در ابعاد استاندارد، روی لبه پایینی پاکت نمی توان چاپ کرد. مگر اینکه حداقل 2 سانتیمتر از ارتفاع پاکت کاسته شود.

- لبه پایینی پاکت برای صحافی به روی قسمت چاپ شده بر می گردد. بنابراین اگر پشت پاکت چاپ داشته باشد، پس صحافی یک نوار سفید رنگ که در حقیقت همان لبه پایینی پاکت است که برگشته قرار خواهد گرفت. برای مشاهده نمونه و توضیح بهتر اینجا را کلیک کنید.

- می توان در صحافی به طور ویژه این لبه را به جای رو در زیر قرار داد که مشمول صرف وقت و هزینه بیشتر خواهد شد. برای مشاهده نمونه و توضیح بهتر اینجا را کلیک کنید.

- اگر در  پشت چپ و راست پاکت کیسه ای (قسمتی که دو طرف پاکت به هم رسیده و چسبیده شده) از رنگ یکدست استفاده شود احتمال مشاهده شدن تفاوت رنگ مابین این دو پس از صحافی وجود خواهد داشت. برای مشاهده نمونه و توضیح بهتر اینجا را کلیک کنید.

- همچنین اگر درپشت چپ و راست پاکت  از طرحی استفاده شود که طوری تنظیم شده تا پس از صحافی روی هم منطبق شود، باید گفت احتمال جابجا شدن و عدم انطباق طرح پس از صحافی بسیار زیاد است. برای مشاهده نمونه و توضیح بهتر اینجا را کلیک کنید.

6- بهتر است ابعاد نهایی پاکت بر اساس جدول زیر (برحسب سانتیمتر) تعیین شود:

نکات طراحی پاکت کیفی (ملخی)

راهنمای طراحی پاکت

 

نکات طراحی پاکت کیسه ای (وسط چسب)

راهنمای طراحی پاکت وسط چسب

 * برای اطلاع کامل از هر آن چه که راجع به پاکت لازم است بدانید، لطفا قسمت سوالات متداول را مطالعه نمایید.

● یادآور می شویم هر گونه خسارت ناشی از عدم رعایت دستورالعمل فوق فقط متوجه سفارش دهنده خواهد بود. همچنین به دلیل حجم بالای سفارشات در زمان دریافت سفارش این گونه فرض می شود که طراح فایل ارائه شده نکات فوق را در طرح خود در نظر گرفته و بنابراین هیچ گونه نظارت و تغییری در فایل ارسالی شما، انجام نخواهد گردید.
   

شماره تماس با مجموعه چاپ مهراد :
031 - 34151 (30 خط ویژه)