طراحی کتاب و مجله

 

راهنمای طراحی کتاب

● عموماً کتاب، مجله یا نشریه به لحاظ جلوگیری از دورریز کمتر کاغذ، در قطع های استانداردی همچون وزیری ( 16.5x23 یا حدود B5)، رقعی ( 14x21 یا حدود A5)، رحلی ( 28x21 یا حدود A4)، خشتی کوچک ( 19x19 ) و سایر ابعاد طراحی و چاپ می شود. برای اطلاع دقیق تر از انواع ابعاد، قطع های استاندارد چاپ کتاب را ملاحظه نمایید.

● تعداد صفحات داخلی کتاب در دو قطع وزیری و رقعی باید مضربی از 8 ، در قطع رحلی مضربی از 4 و در قطع خشتی مضربی از 6 باشد تا امکان فرم بندی وجود داشته باشد. (معیار مورد توجه ما برای محاسبه قیمت کتاب تعداد صفحه می باشد. منظور از «صفحه» یک طرف از یک «برگ» کاغذ است. به عنوان مثال یک کتاب 20 برگی شامل 40 صفحه می باشد.)

● پیش از طراحی، مشخص کنید که صحافی کتاب راست چین یا چپ چین می باشد.

● در طراحی صفحات داخلی به هیچ وجه نباید از کادر در حاشیه کتاب استفاده کرد.

● به دلیل برش شدن اطراف کتاب مطالب، نوشته ها و عکس ها باید حداقل 1.5 سانتیمتر از اطراف طرح فاصله داشته باشد.

● اگر یک کاتالوگ چند صفحه ای چاپ می کنید، دقت کنید که شماره صفحات باید نسبت به هم قرینه باشد. پس به عنوان مثال شماره صفحات فرد را در سمت چپ و شماره صفحات زوج را در سمت راست قرار دهید. و یا این که شماره همه صفحات را در وسط قرار دهید.

● در صورت امکان بهتر است فایل نهایی تحویلی در قالب یک فایل pdf باشد.

 

* برای اطلاع کامل از هر آن چه که راجع به کتاب لازم است بدانید، لطفا قسمت سوالات متداول را مطالعه نمایید.

● یادآور می شویم هر گونه خسارت ناشی از عدم رعایت دستورالعمل فوق فقط متوجه سفارش دهنده خواهد بود. همچنین به دلیل حجم بالای سفارشات در زمان دریافت سفارش این گونه فرض می شود که طراح فایل ارائه شده نکات فوق را در طرح خود در نظر گرفته و بنابراین هیچ گونه نظارت و تغییری در فایل ارسالی شما، انجام نخواهد گردید.

شماره تماس با مجموعه چاپ مهراد :
031 - 34151 (30 خط ویژه)