طراحی کارت ویزیت

 

● فایل ارسالی الزاماً باید تحت قالب فایلJPG با کیفیت حداقل 8 و مُد رنگیCMYK و رزولوشن 300 پیکسل بر اینچ باشد.

● بدلیل تفاوت سیستم خروجی رنگ در پرینترهای جوهر افشان و چاپ دیجیتال با ماشین چاپ افست، مطمئن باشید که هیچگاه نمونه چاپ افست نهایی با پرینت ارائه شده از طرف شما به مشتری مطابقت نخواهد داشت.

● ابعاد فایل باید مطابق ابعاد مندرج در صفحه لیست قیمت یا صفحه ثبت سفارش برای هر نوع کارت در نظر گرفته شود، در نظر داشته باشید کار تحویلی نهایی به دلیل برش از هر طرف حدود چند میلیمتر کوچکتر خواهد شد، مقدار برش برای هر محصول متفاوت است که می توانید میزان آن را در صفحه ثبت سفارش مشاهده کنید.

 

از آنجا که کارها در کلیه فرم‌های عمومی چسبیده به یکدیگر چاپ می‌شوند، برای آنکه در لبه‌های کارت شما از رنگ‌های کارت کناری نباشد، برشکار می‌بایست کمی از درون رنگ کارت‌ها را برش بزند که این امر باعث می‌شود کارت شما از اندازه‌ای که سفارش داده‌اید (نزدیک‌به 3 میلی‌متر) کوچکتر شوند . 

● نوشته های داخل طرح باید در کارت های معمولی حداقل 5 میلیمتر، و در کارت های لمینیت و پی وی سی حداقل7 میلیمتر، از طرفین فاصله داشته باشد. در غیر این صورت امکان از بین رفتن تمام یا قسمتی از آن در آن وجود دارد. جهت اطمینان از رعایت فواصل میتوانید در زمان آپلود فایل سفارش از گزینه مشاهده خط برش استفاده نمایید، این حاشیه با عنوان حاشیه احتیاط نام گذاری شده است. 

●با توجه به اینکه کلیه فایل‌های این مجتمع به‌صورت کتابی دورو می‌شوند، یعنی در شرایطی که فایل پشت و روی سفارش را مانند تصویر کنار هم قرار دهید. دور پشت دور، نزدیک پشت نزدیک چاپ می‌شود.

نکته: برای اینکه پشت کارت خود را بخوانید باید آن را به سمت چپ یا راست بچرخانید.

● حالت معمولی طراحی دورو مانند تصاویر زیر می باشد:

● این مجتمع هیچ ضمانتی نسبت به خوانده شدن هرگونه QR-code و بارکد در طرح های ارسالی ندارد با این حال اکیداً توصیه می نماییم برای به حداقل رسیدن خطاهای احتمالی حتما از مشکی تک رنگ (c=0 , m=0 , y=0 , k=100) استفاده شود.

● از قرار دادن هر نوع کادر در حاشیه طرح جداً خودداری نمایید. زیرا احتمال نامتقارن شدن کارت پس از برش وجود دارد.

● برای جلوگیری از پشت زدن و کثیف شدن سطح کارت های دورو، طرح دو طرف آن را مشابه و با زمینه یکسان طراحی نمایید.

● در طراحی خود برای نوشته های ریز مثل تلفن و آدرس تنها از یک یا دو کانال رنگی استفاده نمایید، به خصوص در نوشته های مشکی فقط باید از کانال k استفاده شود.(c=0 , m=0 , y=0 , k=100) 

اگر از نوشته های تک رنگ در زمینه رنگی استفاده میکنید حتما لایه مربوطه را (برای نرم افزار های وکتوری)over print  و یا  در فتوشاپ multiply نمایید تا در صورت جا به جایی چاپ زیر متون سفید نشود . 

● به علت مسایل فنی تولید، پشت کارت های دورو، در مقایسه با روی آن در شرایط متفاوتی چاپ می شود. بنابراین اگر در طراحی رنگ هر دو طرف یکسان در نظر گرفته شود، باز هم پس از چاپ مقداری با هم متفاوت خواهد بود. علی الخصوص در مورد رنگ های حساس (سورمه ای، بنفش، قهوه ای، زرشکی، طوسی).

● طرح یووی کارت هایی که یووی موضعی دارند باید حداقل نیم سانتیمتر از کناره های کارت فاصله داشته باشد، وگرنه یووی در زمان برش از لبه کارت جدا شده و خراب می شود.از طرح های یووی تمپلات نیز خودداری کنید.

●طرح های طلاکوب نیز مانند طرح یووی باید از طرفین 5 میلیمتر فاصله داشته باشند. از طرح های تمپلات (یکدست) طلاکوب استفاده نشود چون احتمال ریزش فویل طلا وجود دارد. طرح های طلاکوب و یووی روی هم طراحی نشود، چرا که ماده یووی به طلاکوب جذب نمیشود و احتمال ریزش آن وجود دارد.

از طرح ها و فونت های بسیار ریز در طلاکوب و یووی استفاده نکنید ، چرا که امکان پرکردن و ناخوانا شدن آنها وجود دارد.

● کارت های کتان، کارتی و کرافت به علت نوع مقوای به کار رفته در آن، برای طرح های تمپلات (زمینه یکدست رنگی) مناسب نیستند و احتمال برفکی شدن زمینه بسیار زیاد می باشد.

راهنمای طراحی کارت ویزیت

● به علت در کنار هم قرار گرفتن تعداد زیادی از انواع کارت با رنگ های متنوع، احتمال تغییر رنگ آن ها علی الخصوص رنگ های حساس (آبی و سورمه ای، زرشکی و آلبالویی، خاکستری یا طوسی و مشکی)، وجود دارد. گفتنی است در صورت لزوم به استفاده از این رنگ ها، اکیداً توصیه می شود برای کمتر شدن نوسان رنگ، روشی که بعداً در رنگ های حساس چاپ افست گفته خواهد شد، را در طرح خود بکار ببرید.

* برای اطلاع کامل از هر آن چه که راجع به کارت ویزیت لازم است بدانید، لطفا قسمت سوالات متداول را مطالعه نمایید.

● یادآور می شویم هر گونه خسارت ناشی از عدم رعایت دستورالعمل فوق فقط متوجه سفارش دهنده خواهد بود. همچنین به دلیل حجم بالای سفارشات در زمان دریافت سفارش این گونه فرض می شود که طراح فایل ارائه شده نکات فوق را در طرح خود در نظر گرفته و بنابراین هیچ گونه نظارت و تغییری در فایل ارسالی شما، انجام نخواهد گردید.

راهنمای طراحی کارت ویزیت

 

 

شماره تماس با مجموعه چاپ مهراد :
031 - 34151 (30 خط ویژه)